Asi každý z nás nějak v uplynulých týdnech pomáhal a pomáhá, aby alespoň trochu zmírnil následky probíhající války na Ukrajině. Pro řadu z nás to nemusí být vždy logisticky ani jinak snadné (například donést věci do sbírky na druhou stranu Prahy).

Pokud se to týká I vás, máme pro Vás neodolatelnou nabídku - sběr věcí pro potřebné uprchlíky prostřednictvím organizace  Šatník.

Věci sbíráme v Komunitním centru Farní dvůr (Domkářská 21/1, Praha 10) a následně je hromadně odvezeme do Šatníku v Holešovicích.

Níže najdete seznam aktuálně poptávaných věcí.

Pokud některé z těchto věcí máte a chcete věnovat, můžete je průběžně přinášet a zanechat do areálu komunitního centa (přístřešek vlevo vedle KC). Osobně lze věci předat ve čtvrtek 26. 5. 2022 od 17,00 do 18,00.

Věci mimo seznam, prosíme, nenoste!

Pokud byste chtěli šatník podpořit finančně, je možné poslat prostředky

na účet číslo: 20 20 10 100/2010,

moc rádi vystaví doklad pro daňové účely

Děkujeme vám!

Veronika

AKTUÁLNĚ POPTÁVANÉ VĚCI PRO UPRCHLÍKY Z UKRAJINY:

• hračky
  • kočárky
  • jarní a sportovní boty pro všechny
  • jarní oblečení pro dospělé a děti (od vel. 116!)
  • české dětské knížky (hlavně pro malé děti, krtek, abecedy, vše, co pomůže dětem naučit se číst)
  • plenky (velikosti 5, 6 a 7)
  • vlhčené ubrousky
  • papírové a nákupní tašky
  • hygiene (nejvíc šampony a sprchové gely, mýdla, krémy na ruce, dentální hygiena, zubní pasty a kartáčky včetně dětských, dětská kosmetika, krémíčky, dámské vložky, tampóny,…)
  • drogerie (saponáty, prací prášky, mycí houbičky,...)
  • potraviny
  • nádobí (cokoliv od příborů po hrnce, ať si mámy můžou vařit, pánve, hrnce - hlavně velké - vaří ve větším množství, talíře, příbory a spol.)
  • drobné domácí spotřebiče
  • dámské župany
  • pyžamka
  • spodní prádlo (nové, nenošené), ponožky, podprsenky