Ve středu 23. 11. se řada budov a kostelů v české republice rozesvítí červenou barvou, kterou si budeme připomínat to, jak mnozí lidé na světe byli a jsou pronásledováni pro svou víru.  Červená středa jako mezinárodní iniciativa začala ve Velké Británii v roce 2016, v Česku se letos koná popáté. Nad letošním ročníkem převzali záštitu ministr zahraničních věci ČR Jan Lipavský, rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková a rektor ČVÚT Vojtěch Petráček.

Vedle červeného nasvícení budov, které představuje barvu krve coby symbolu utrpení pronásledovaných kvůli svému náboženství, se v tento den v Praze uskuteční mezinárodní konference, společná křesťansko-židovská modlitba či koncert. Červenou středu spolupořádají Česká biskupská konference (ČBK), Ekumenická rada církví v ČR (ERC) a Federace židovských obcí (FŽO) ve spolupráci s Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku (IKDP). Na letošním ročníku se podílejí také Wilfried Martens Center for European Studies a ACN International.

Podrobnější informace najdete na www.cervenastreda.cz

Zdroj: www.cirkev.cz