Blog - Inspirace

Prázdninové aktivity pro děti

Prázdninové aktivity pro děti

Během prázdnin se děti i dospělí rozjedou do všech koutů republiky i do zahraničí. Všude tam s námi bude náš laskavý a milující Otec. Abychom nezapomněli na Něj ani na sebe navzájem, chceme stejně jako minulé roky povzbudit děti k tomu, aby nám do kostela zasílali pozdravy z míst, kde se zúčastní mše svaté. Zároveň si mohou vyplňovat kartičky, aby měli vzpomínku na to, jak strávili Prázdniny s Bohem.

Číst dál
Film o sv. Stanislavovi Papczynském

Film o sv. Stanislavovi Papczynském

O. Andrzej Siejak pro nás přeložil a otitulkoval nový film o Stanislavovi Papczynském, zakladateli řádu mariánů neposkvrněného početí Panny Marie. Zveme vás k jeho shlédnutí v neděli 3. 3. 2024 od cca 15,30 hod. ve Farní stodole (v rámci Hodiny Božího milosrdenství).

Číst dál
Postní duchovní obnova s hlídáním dětí

Postní duchovní obnova s hlídáním dětí

16. 3. 2024 vás srdečně zveme na postní duchovní obnovu na téma SRDCE s Michalem  Němečkem a možností hlídání dětí.

Číst dál
Filmana - streamovací služba

Filmana - streamovací služba

V Česku a na Slovensku startuje první streamovací služba s křesťanskými filmy.

 Od 1. prosince mohou diváci v Česku a na Slovensku využívat novou online streamovací službu, která přináší křesťanské filmy přímo do jejich domovů. “Filmana, jak zní název této nové platformy, se zaměřuje na poskytování hodnotných, inspirativních a duchovních filmů, které mají nasytit duši diváků.” představuje jeden ze zakladatelů, Jan Perout. (převzato z pastorace.cz)

Číst dál
Postní průvodce pro děti 2023

Postní průvodce pro děti 2023

Bůh nás moc miluje, každý den, každou hodinu, každou minutu
našeho života ...
To je hlavní zpráva, kterou si máme v postní době připomínat.
Velikonoce jsou největší svátky, které slavíme, proto se na ně
připravujeme. Období přípravy je právě postní doba.

Číst dál
Misie není svěřena jen misionářům v dalekých zemích

Misie není svěřena jen misionářům v dalekých zemích

Koho se týká misionářství? Jsem i já k něčemu takovému určený/á? Misionářství nebo evangelizace? Na čem můžeme naše každodenní misie stavět a o co je opřít?
 
...na tyto a další otázky naleznete odpověď v inspirativním článku P. Aleše Opatrného.

Číst dál
Co je Extrémní křížová cesta - EKC?

Co je Extrémní křížová cesta - EKC?

Co je Extrémní křížová cesta - EKC?
Výzva – Kdo jde na EKC neví, jestli dojde. Když se rozhodneme jít do neznáma, tak přicházíme o určitou jistotu. Tato nejistota pak vede k setkání s Bohem.
Cesta – Člověk je jednota těla a duše. Když vyjdeme, tak uvedeme celého člověka do modlitby. Je to způsob askeze, která otevírá člověka a směřuje ho na Boha. Odcházíme z toho, co známe, do toho co neznáme.
Námaha – Během cesty může přijít okamžik, kdy mi začíná být špatně. Něco začíná bolet, mrznu, zabloudil jsem, usínám, jsem unavený… Přichází otázka:“Mám jít dál, a jestli ano, tak proč?“. Je to velmi důležitá otázka. Tato otázka může vést k Bohu. Jestliže jdu kvůli Bohu, tak je to víra.

Číst dál
Postní cestička

Postní cestička

Co je cílem postní doby?
Postní období je ideálním časem k pochopení křesťanského života jako velkého putování do Otcovy náruče.
Bůh není jako my. Je Otec, původce lásky. Jeho láska se nabízí a přizpůsobuje každému z nás. Svou láskou nás naplňuje do té míry, jak se jí otevřeme. Jeho láska a tvůrčí moc má možnost změnit náš život.
Obrácení (pokání) proto spočívá v tomto: obrátit se k Bohu, nechat se Bohem milovat a v síle této lásky se pak vydávat po jeho cestách.

Číst dál
Skvěla videa pro děti

Skvěla videa pro děti

Ahoj děcka, možná je snem mnohých z vás stát se youtuberem. Já jsem k tomu přišel „jako slepý k houslím“. V březnu, když jste nemohly chodit do kostela, hledal jsem nějaký způsob, jak se dostat k vám. A v tom přišel nápad natáčet krátká videa k nedělním evangeliím. Vzal jsem to jako výzvu od Pána Boha.

Číst dál
Videa Papeže Františka k roku rodiny

Videa Papeže Františka k roku rodiny

Mezi iniciativy zvláštního Roku rodiny(19. března 2021 – 26. června 2022) patří projekt „10 videí o Amoris laetitia“. Papež František v nich sám komentuje kapitoly apoštolské exhortace společně s rodinami. Rodiny se sdílejí o svém každodenním životě. V tuto chvíli je k dispozici devět videí. Budete dobře rozumět, jsou opatřena českými titulky.

Číst dál
Advent 2021

Advent 2021

Zde je nabídka zajímavých inspirativních odkazů

"Vězeňská cela je docela dobré přirovnání pro adventní situaci. Člověk doufá a dělá to či ono, ale dveře jsou zavřeny a mohou být otevřeny jenom zvenku."
(D. Bonhoeffer)

Číst dál
1