Filmový klub

Filmový klub - každou druhou sobotu v měsíci od 18 hod. v KC Farní dvůr

Podívat se na film můžeme i doma, tak proč filmové večery?  Filmy na tento nový druh aktivity naší farnosti pro vás pečlivě vybírají Matěj Preisler a jeho přátelé ze spolča starší mládeže. Jde velmi často o kultovní filmy a filmy se skrytou duchovní tematikou. A o ní a mnohém dalším je možné si společně povídat. Diskuse, která je součástí každého večera, je pozváním k hledání lidského, kulturního a duchovního rozměru filmu a obyčejné koukání na film posouvá mnohem dál. Matěje mnozí z vás znáte z kostela, kde občas lektoruje, z tábora a z dalších farních aktivit. Ne všichni ale možná vědí, že je také studentem Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku a tudíž svým pohledem dokáže diskusi o filmu a všechny její účastníky obohatit o mnohé zajímavé pohledy. Srdečně vás zveme každou druhou sobotu v měsíci do komunitního centra!

8. 1.  Truman Show (režie P. Weir, 1998)
12. 2.  Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (režie A. Adamson, 2005)

cinema-4213751_960_720