Filmové večery

Počátek (režie Ch. Nolan, 2010)

14. 5. od 18 hod. se můžete těšit na film o zloději, který krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Tato nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli.

Filmové večery - každou druhou sobotu v měsíci od 18 hod. v KC Farní dvůr

Podívat se na film můžeme i doma, tak proč filmové večery?  Filmy na tento nový druh aktivity naší farnosti pro vás pečlivě vybírají Matěj Preisler a jeho přátelé ze spolča starší mládeže. Jde velmi často o kultovní filmy a filmy se skrytou duchovní tematikou. A o ní a mnohém dalším je možné si společně povídat. Diskuse, která je součástí každého večera, je pozváním k hledání lidského, kulturního a duchovního rozměru filmu a obyčejné koukání na film posouvá mnohem dál. Matěje mnozí z vás znáte z kostela, kde občas lektoruje, z tábora a z dalších farních aktivit. Ne všichni ale možná vědí, že je také studentem Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku a tudíž svým pohledem dokáže diskusi o filmu a všechny její účastníky obohatit o mnohé zajímavé pohledy. Srdečně vás zveme každou druhou sobotu v měsíci do komunitního centra!

cinema-4213751_960_720