12. 6. 2022 od 17 hod. vás společně s Patnáctkou kulturní, z. s. zveme na koncert pěti vynikajících hudebnic (Zuzana Leimer – flétna, Jarmila Jermářová – hoboj, Anna Sysová – klarinet, Denisa Beňovská – fagot a Adéla Psohlavcová – lesní roh), které vystoupí v rámci seskupení Kalabis Quintet v hostivařském kostele Stětí sv. Jana Křtitele. Akce se koná za finanční podpory Městské části Praha 15.

Dámy KALABIS QUINTET jsou hráčky předních orchestrů (Národní divadlo, PKF — Prague Philharmonia, Symfonický orchestr Českého rozhlasu).
Ke spolupráci, kterou započaly na akademické půdě Hudební a taneč
fakulty Akademie múzických umění v Praze, si přizvaly výjimečné hudební
osobnosti nejen z pražské scény a z akademických kruhů, ale i světově známé instrumentalisty a specialisty v oboru komorní hudby, kteří přispívají a stále zdokonalují souhru, zvuk a celkový dojem kvinteta.
Jejich odhodlání zúčastnit se soutěží přineslo úspěchy jak na domácí půdě tak v zahraničí. Rok 2014 přinesl dvě první ceny „Viktor Kalabis Prize“ a „Czech Contemporary Music“ a možnost zahrát v přímém přenosu pro Radio ORF ve Vídni. Soutěž v polské Vidnavě vynesla 1. cenu a titul laureáta, kterým dámy odstartovaly náročnou přípravu na vyhlášenou soutěž ve Francii v Marseille (Concours International de Quintette à vent). Ocenění (3. místo) a titul laureáta, jež získaly, jsou pro soubor velice hodnotnými a snaží se dokazovat, že česká komorní hudba má pro dechové kvinteto široký záběr. Poslední soutěž Bucharest International Music Competition v roce 2019 vynesla 3. místo. Kvinteto spolupracovalo s Českou televizí v rámci vzdělávacích programů a je zváno k nahrávání hudebních snímků pro Český rozhlas.