Zveme amatérské i profesionální hudebníky, studenty hudebních oborů na ZUŠ nebo jiných výukových institucí k možnosti dozvědět se základní informace o hře na varhany a vyzkoušení si hry na varhany v hostivařském kostele.

Varhanní workshop je první společnou edukační akcí spolku Patnáctka kulturní a hostivařské farnosti. Je to příležitost pro zvýšení vzdělání profesionálním hudebníkům (klavíristům), studentům hudebního oboru klavír a také veřejnosti s hudebním vzděláním.

Doba trvání workshopu je plánovaná na 2 hodiny. Bude se skládat z teoretické části a individuálního hraní.

Workshop je zdarma.

S sebou noty oblíbené skladby a teplé oblečení do kostela.

Začátek semináře je v Komunitním centru Farní dvůr Domkářská 21/1, Praha 10 (pod kostelem je velký vstup do dvora, vstup do komunitního centra  je po pravé straně)

Nutná je předchozí registrace na e-mailu [email protected]. Doporučujeme s registrací neváhat – workshop má omezenou kapacitu.

Podmínkou je znalost hry na klavír.

Lektor: Miroslav Sypták – varhaník v kostele Stětí sv. Jana Křtitele.