„Vám, mladým, kteří se připravujete na odjezd do Lisabonu nebo kteří zažijete Světový den mládeže ve svém bydlišti, bych rád řekl: Než vyrazíte, jděte navštívit své prarodiče, navštivte osamělého, staršího člověka!“ Výzvou k mladým se obrací papež František ve svém poselství ke III. Světovému dni prarodičů a seniorů. Proběhne v neděli 23. července 2023.

Jen několik dní před zahájením dnů mládeže v Lisabonu bude pohled církve a papeže Františka upřen právě na staré a zralé. Letos hlava katolické církve zvolila motto ze sv. Lukáše: „Jeho milosrdenství je od věků na věky.“ (Lk 1,50) „Církev i společnost je potřebují, protože svěřují přítomnosti minulost, která je potřebná k budování budoucnosti. Važme si jich, nezbavujme se ani jejich společnosti, ani je nezbavujme té naší.  Kéž nikdy nedopustíme, aby staří lidé byli odvrženi!„Pán si …především přeje, abychom starší lidi neopouštěli a neodstrkovali na okraj života, jak se to v naší době až příliš často tragicky děje„, uvádí v Pastýřském listu papež František.

Papež v roce 2022 u příležitosti první mezinárodní konference o pastoraci seniorů nazvané „Bohatství mnoha let života“ uvádí: „…stáří není čas na odpočinek, ale šance na nové poslání ve světě“.

„Církev i společnost je potřebují, protože svěřují přítomnosti minulost, která je potřebná k budování budoucnosti. Važme si jich, nezbavujme se ani jejich společnosti, ani je nezbavujme té naší. Kéž nikdy nedopustíme, aby staří lidé byli odvrženi!“ „Pán si …především přeje, abychom starší lidi neopouštěli a neodstrkovali na okraj života, jak se to v naší době až příliš často tragicky děje„, uvádí v Pastýřském listu papež František.

Materiály ke stažení k oslavám jsou na webu rodiny.cz.

Jsme zváni prožít ve farnostech oslavu svátku prarodičů a seniorů, aby se nikdo necítil osamocený a zbytečný.