Bůh je náš milosrdný Otec!

Velikonoce jsou největší svátky, které v církvi slavíme. Židé si při nich připomínají vysvobození z egyptského zajetí a my si připomínáme, že nás Ježíš vysvobodil pro Boží království.

Postní doba je obdobím přípravy na velikonoční svátky. Začíná Popeleční středou a trvá 40 dnů. Máme spoustu času se zastavit a uvědomit si Boží lásku. Máme také možnost udělat něčím radost svým blízkým a Bohu. On na nás totiž čeká s otevřenou náručí.

Jako inspiraci jsme opět připravili postního průvodce s textem evangelia na každou neděli, s krátkým zamyšlením, úkolem a nabídkou možností, jak lze týden obohatit.

Církev doporučuje tradiční způsoby - modlitbu, dobrý skutek, půst nebo smíření. Je ale určitě možné uzpůsobit si úkol do aktuální situace každého z nás. Doporučujeme, aby se každý týden nad textem zastavily děti spolu s rodiči, kteří jim pomůžou porozumět textu a zkonkretizovat si předsevzetí.

Ne vždy máme možnost nebo sílu plnit „velká postní předsevzetí“ a když je přece jen začneme, často nevydržíme. Výsledkem postní výzvy by ale neměly být výčitky svědomí, že jsme si zase nechali ten půst protéct mezi prsty… Stačí, když se během týdne zastavíme a uvědomíme si svou vděčnost za to, že nás Bůh miluje, vzpomeneme na své blízké nebo uděláme drobný skutek lásky.

Komu se to povede, může opět v neděli v kostele přiložit jeden kamínek do misky. Společně ozdobíme obraz Boha, milosrdného Otce.

Průvodce ke stažení (uložte si soubor, otevřete si ho v některém z PDF prohlížečů, ne v Internet prohlížeči, vytiskněte ho jako "brožuru"):

postni_pruvodce_2024